DI MEZUNUNUN MESAJI

anıl sena

DI bizim okuldaki en sihirli şeylerden biriydi. Sanırım ben de o sihirden ve o enerjiden çok etkilenmiştim. Öyle ya okuldaki tanıtım sunumundan sonra o kadar heyecanlanmıştım ki kendimi hep DI’in içinde hayal etmiştim. Nitekim öyle de oldu. Bi takım kurduk ve hayallerimiz gerçek oldu.

DI’ı aktif olarak iki sene yaptım. Ama aslında DI’yla tanıştıktan sonra o size karışıyor artık ve turnuvalara katılmasanız da kendinizi DI yaparken buluyorsunuz. Ve bu inanılmaz güzel bi şey. DI’dan önce ve DI’dan sonra diye ikiye ayrılıyor hayatınız. Her şeye bambaşka bir gözle bakıyorsunuz. DI bu dünyanın hiç görünmeyen bi yüzünü size görünür kılıyor. İşte tam da bu yüzden ne zaman DI’ın bi konusu geçse iyi ki ile başlayan cümlelerim uzayıp gider.

DI’ın bana en büyük hediyesiyse beni hayallerin gerçek olduğuna ikna etmesiydi sanırım.

Bir hayal kurun. O hayaliniz için çalışın. En nihayetinde o hayali yaşarsınıza inanmamda DI’ın rolü büyüktür. DI bana çok iyi geldi diyebilirim. Bana hep güzel şeyler söyledi. Hepsi yoluma ışık oldu. Takım ol, dedi. Farklılıklar içinde uyumu bulmayı öğretti. Zamanını iyi kullan, dedi az zamanda ne çok işler başarılırı gösterdi. Farklı düşün; farklı ol, dedi ve başkalarının yürüdüğü yollardan değil de kendi yolumuzdan yürüme cesaretini göstermemiz gerektiğini bize hissettirdi. Dahası hayat sana zorluklar çıkaracak, dedi. Ama sen onların üstesinden gelebilirsin diye de ekledi. Bununla da kalmadı. DI bana bi ayna tuttu ve beni kendi sırlarımla tanıştırdı. Bana beni keşfettirdi de diyebiliriz. Yani arkadaşlar demem o ki DI tam anlamıyla bi macera. Her anı yaşanmaya değer aşırı heyecanlı ve sihirli bir macera. İşte tam da bu yüzden durmayın ve hemen bi takım kurun. Pişman olmayacaksınız 🙂

nuray beyza yanıkoğlu

DI, okulda adını duyduğumda beni en çok meraklandıran maceralardan biriydi. Renkli kapalı kapılar ardında harıl harıl çalışan takımları her o kapıdan geçişimde gördükçe merakım ve heyecanım daha da artıyordu. Biz neden yapamayalım ki dedik bir gün. Bir araya geldik, önce adımıza Sergüzeşt dedik sonra Orion olduk. Lise boyunca bir şekilde DI’ın içinde olduk: ya challenge yaptık, ya challenge yaptırdık, ya da kendimiz challenge oluşturduk. Ama her zaman eğlendik, güldük, heyecanlandık. Üniversiteye geçtiğimde en çok özleyeceğim şeylerden biri DI olacak derken bir baktım bu sefer DI’ın farklı bir boyutuyla tanışmışım: appraiser olmuşum. Yani kısacası DI beni hiç bırakmadı çünkü ben de onu hiç bırakmadım. DI, çok farklı bir dünya ve aynı zamanda çok iyi bir öğretmen. Ben DI sayesinde “olmaz” gibi görünen birçok şeyin “olabileceğini” veya sizin onu bir şekilde “oldurabileceğinizi” öğrendim. Bazen elinizde çok fazla şeyiniz yokmuş gibi gözükse de aslında hayal gücünüzün ne kadar zengin olduğunu, elinizdekini ne kadar çoğalttığını öğrendim. Kısa gibi görünen zamanın doğru planlamayla veya iyi taktiklerle ne kadar uzadığını, saniyelerin size ne kadar yardımcı olabileceğini gördüm. En önemlisi de güzel işlerin, yaratıcı fikirlerin ancak takım olunca, birbirine güvenince, destek olunca, yardım edince ortaya çıktığını fark ettim. Her takım her birey birbirinden çok farklı yaradılışa sahip ama DI, farklılıkların bir araya gelebilmeyi başardığında ne kadar güçlü olduğunun ve aslında farklılıkların en büyük hazine olduğunun en güzel kanıtı. Demek istediğim; DI sizden hiçbir şey götürmez ama size çok şey katar. Sizi farklı hissettirir, özel hissettirir, en önemlisi de mutlu hissettirir. DI ile tanışmanızı tavsiye ederim. Bol kahkaha için, güzel arkadaşlıklar için, bazen stresli ama hep eğlenceli anlar için ve hayal gücünüzle tanışarak yapabileceklerinizi görmek için… LET’S DO DI!

efe katırcıoğlu

Merhaba ben Efe, Destination Imagination hayatıma 2009 yılında girdi. Düşündüğümüzde şuan Elementary Level yapan bazı arkadaşlarımızın doğduğu seneler yani :D. Özgüven, yaratıcılık, problem çözme DI’ın bana aşıladıklarından sadece birkaçı. Gündelik hayatımızda sınırlandırılan düşünme biçimimizi tamamen serbest bırakabildiğimiz bir ortam. Ayrı bir dünya. Bizim gibi olanlarla buluşup delirebildiğimiz ve her sene bitmesin diye yalvardığımız bir organizasyon. İlk senemde takımımız sonuncu olmuştu fakat tabii ki bunun hiç önemi yoktu. Aynı heyecanla katılmaya devam ettik ve liseden mezun olduktan sonra da organizasyonda hala yer alıyoruz. Devam etmeyi de düşünüyorum. Rengarenk hayal gücü ve uçsuz bucaksız yaratıcılıklarıyla genç arkadaşlarımızla bir arada olmak müthiş bir tecrübe. #WeareDI

merve bıyıklı

DI serüvenine bir okul kulübünde başladım ama zamanla benim için bir kulüpten çok daha fazlası olduğunu fark ettim. Toplamda iki yıl içinde bulunduğum bu dünya bana hem sosyal hayatta hem de akademik alanda birçok şey kattı. Her şeyden önce DI orijinalliğiyle beni kendisine çekmişti. Farklı bakış açıları sunarak daha önce hiç düşünmediğim durumlar hakkında fikir sahibi olmamı sağladı. Grup çalışmasının ne kadar eğlenceli olduğunu ve aynı zamanda yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasındaki önemini gördüm. Problem çözme, zorluklar karşısında soğukkanlı kalma, anlık çözümler üretme gibi nitelikleri zamanla geliştirdiğimi gerçek hayatta da hissettim. Bireysel olarak bana kattığı en değerli özelliğin ise zamanı verimli kullanma olduğunu söyleyebilirim. DI ile birlikte zaman yönetiminin hayatımdaki yerini buldum. Yönetme, işbirliği ve yaratıcılık yönleriyle eminim kariyer hayatıma da olumlu yönde etki edecektir. Herkes DI ile tanışmalı ve kendi içindeki potansiyelin, yeteneklerin farkına vararak bu eğlenceli dünyanın bir parçası olmalı.

TUBA NAZ

Bundan 8 yıl önce lisedeki ilk yılımda bir kulüp sunumda ilk defa Destination Imagination ismini duydum. Rengarenklerdi, eğlencelilerdi, yaratıcıydılar ve çok farklılardı. DI yepyeni bir dünyaya girmek demekti ve bu dünya beni çok heyecanlandırmıştı. DI yaptığım 2 yıl boyunca ilk anda hissettiğim o coşku hiç azalmadı hatta arttı. Bir görevinizin olması ve onun için çalışmak, çalışırken öğrenmek, öğrenirken eğlenmek bir de bunu arkadaşlarınızla yapmak inanılmaz zevkliydi. DI bana cesaretli olmayı öğretti, karşımıza çıkan zorlukları engel olarak görmeden onunla eğlenerek çözebileceğimi gösterdi. Takım içinde bir görevi üstlendiğimde onu layıkıyla yerine getirmem için bana enerji verdi. Zamanın çok kıymetli olduğunu hatırlattı. Saniyelere karşı yarışmayı değil saniyelerle birlik olup yaptığım işlerden tat almamı sağladı. Günlük hayatta karşımıza çıkan her nesnenin, cümlenin apayrı bir yüzü olduğunu ve bunu  içimdeki yaratıcılıkla açığa çıkarmama yardımcı oldu. DIer olmak hayatımda ki en güzel iyi kilerden oldu. O yüzden sizlerin de bu dünyaya adım atmasını bütün kalbimle isterim.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt